Susisiekite: 8-319-42145
 

„Rudenėlio dovanos“ Skriaudžių pagrindinės mokyklos vaikams

Spalio viduryje Skriaudžių kultūros ir laisvalaikio centro salėje vyko Skriaudžių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokinių ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų edukacinio projekto „Rudenėlio dovanos“ baigiamasis renginys.

Projekto, kuris vyko visą savaitę, metu buvo įgyvendinti keli tikslai: mokiniai tyrinėjo Lietuvoje augančius ir dažniausiai vartojamus augalus; sužinojo mūsų šalyje augančių vaisių, uogų, daržovių, grybų maistines vertybes, jų gydomąsias savybes; įsitikino ir atrado ekologiškų produktų naudą bei svarbą mūsų gyvenime; patobulino kūrybingumo kompetencijas; išmoko ratelių-žaidimų, apie įvairius augalus.

Mokiniai šiam projektui ruošėsi keturias dienas. Pirmadienis buvo „Uogų diena“. Vaikams reikėjo rinkti informaciją apie soduose, daržuose, miškuose augančias uogas, jų gydomąsias savybes, padaryti burtų keliu ištrauktos uogos aplikaciją. Antradienį aiškinosi ant mūsų stalo dažniausiai atsirandančių vaisių maistines ir gydomąsias vertybes, piešė ar suradę internete ir atspausdinę plakate įklijavo to vaismedžio paveikslėlį. Apie mūsų daržuose auginamas daržoves, jų maistines ir vaistines savybes mokiniai informaciją rinko trečiadienį, „Daržovių dieną“, piešė natiurmortus. Ketvirtadienį, „Grybų dieną“, dalijosi informacija apie mūsų miškuose augančius ir žmonių renkamus grybus, lipdė juos iš plastilino. Visą savaitę mokiniai kartu su tėveliais ir mokytojais rinko duomenis ir apie ekologiškus produktus.

Į Skriaudžių kultūros ir laisvalaikio centro salę projekto pristatymo pasižiūrėti susirinko ne tik mokyklos pradinių klasių mokiniai ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai, bet ir jų mamytės, tėveliai. Šventėje Mažojo Rudenėlio pakviestas apsilankė ir Dėdė Rudenėlis, kuris domėjosi, ką vaikai veikė visą savaitę. Jam buvo labai smalsu, kas yra ekologija, ekologiški produktai, kokios daržovės turi daugiausiai vitaminų ir pan. Vaikai Dėdei Rudenėliui viską labai išsamiai paaiškino, pristatė sukurtus ekologijos ženklus.

Po projekto pristatymo vaikai, kaip senais laikais po derliaus nuėmimo šeimininkui leidus, šoko šokius, žaidė žaidimus. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai pakvietė visus mokinius į ratelį ir kartu „sodino“ „Aguonėlė“, padainavo dainelę „Šeimininkės vaišės“ (mokytoja V. Deltuvienė), pirmokai parodė, kaip ropę rovė (mokytoja R. Šiškauskienė), antrokai šoko lietuvių liaudies šokį „Kanapėlė“ (mokytoja N. Sincevičienė), trečiokai rovė grybus šokdami „Grybs grybs baravyks“ (mokytoja A. Kiškienė), o ketvirtokai visus vaikus pamokė šokti polką (mokytoja V. Petkevičienė).

Dėdė Rudenėlis vaikams ir tėveliams pasiūlė išsiaiškinti, kurie greičiau „pasodins“ ir  „nukas“ bulves. Laimėjo patirtis – tėvų komanda.

Po įdomių pristatymų ir žaidimų Dėdė Rudenėlis vaikams įteikė padėkas už „Gražiausią kompoziciją“, „Originaliausią daržovę“, „Gražiausią natiurmortą“, „Ekologiškiausią ženklą“, „Ekologijos žinias“ ir visus pakvietė pasivaišinti rudens gėrybėmis.

Visą savaitę daug dirbę, plušėję, bet daug sužinoję mokiniai išsiskirstė į namus ilsėtis ir laukti kitos darbo, atradimų ir tyrinėjimų savaitės.

Pradinių klasių mokytoja Rima Šiškauskienė

 
 

Daugiau įrašų kategorijoje Naujienos

 
 

Pasidalinti įrašu 
 
 
 

Komentuoti

Turite būti prisijungę norėdami palikti komentarą