„Buvo labai labai smagu“

druskininkai

,,Buvo labai labai smagu“- sakė visi 13 pradinių klasių mokinių: konkursų olimpiadų, varžybų, respublikinių projektų laimėtojai, labai gerai besimokantys ar mokyklą lankantys, kurie pagal Skriaudžių pagrindinės mokyklos skatinimo tvarką 2017 m. balandžio 13 dieną nemokamai vyko į ekskursiją po Druskininkų kraštą. Lydimi mokytojų Almos Kiškienės, Rimos Šiškauskienės ir Neringos Sincevičienės sustojo ten – „KUR TAKELIS PASUKA, RASI MIŠKO PASAKĄ…“ Ekskursija prasidėjo pažintimi su MIŠKU muziejuje „Girios aidas“. Čia esančios nuolatinės ekspozicijos pasakoja apie šio krašto gamtą – paukščius, vabzdžius, žvėris, augalus. Pristatomos meninių darbų parodos, fone skamba miško paukščių balsai. Muziejuje kaupiama biblioteka, originalioje aplinkoje eksponuojamos meninių medžio drožybos, kalvystės, keramikos, gintaro darbų parodos. Miške mokiniai surengė savo lauknešėlių pikniką!

Vėliau keliavo Į SVEČIUS pas Kastuką, pas ČIURLIONIUS. Memorialinis M.K.Čiurlionio muziejus – tai lopinėlis žemės, kuriame laikas sustojęs nuo XIX a. pab. Išsaugota (atkurta) jauki gausios vargonininko šeimos namų aplinka, obelų sodas, kiemeliai nukelė į negrįžtamai prabėgusius laikus. Čia ne tik susipažino su M.K. Čiurlionio piešiniais, bet ir patys dalyvavo edukacinėje programoje ir turėjo galimybę nupiešti kolektyvinius ar individualius piešinius.

Ekskursija tęsėsi ir pėsčiomis. Labai norėjosi sužinoti kaip atrodo tie Druskininkai. Net ir lietus buvo nebaisus, vaikščiojant vaizdingomis Druskonio, Nemuno, pakrantėmis.

Kelionė tęsėsi išvyka į XVIII a. Liškiavos sakralinį architektūrinį ansamblį. Mokiniai aplankė tikrą vėlyvojo baroko perlą – įstabaus grožio bažnyčią, kurioje vargonavo M.K. Čiurlionio tėvelis, o vėliau čia susituokė  su būsima Kastuko mama Adele Radmanaite. Nors ir pailsėdami, pasėdėdami, sukaupę visas jėgas, tačiau visi užkopė į piliakalnius. Nuo Liškiavos piliakalnių pasigrožėjo užburiančia Nemuno pakrančių panorama, kuri žavėdavo, įkvėpdavo ir M.K. Čiurlionį.

Visi linksmi, laimingi ir patenkinti sugrįžome į namus. Išvykos akimirkas galite rasti čia

Parengė pradinių klasių mokytoja Neringa Sincevičienė

Naujienų archyvai