Erasmus+ projekto veiklos padeda mokytojams tobulėti

Ar įmanoma suderinti produktyvų darbą gilinantis į profesijos subtilumus, puikų ir draugišką kolektyvą, veikiantį kaip viena komanda, ir turiningą laisvalaikį, kupiną kultūrinių bei kulinarinių atradimų? Įmanoma, jeigu dalyvauji Erasmus+ programos projektinėje veikloje.

Prienų rajono mokyklų anglų kalbos mokytojai nuo 2018 m. dalyvauja Švietimo skyriaus koordinuojamame Erasmus+ KA1 programos projekte „Novatoriškų ugdymo(si) praktikų taikymas gerinant mokinių mokymosi pasiekimus“, kurio esmė – padėti mokytojams atnaujinti savo žinias bei įgūdžius, kad pasinaudodami Europos mokytojų patirtimi bei naujausiais mokymo metodais pedagogai galėtų gerinti mokinių motyvaciją ir jų pasiekimus. Projekto metu 15 mokyklų vadovų ir 25 anglų kalbos mokytojai turi galimybę dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo kursuose Ispanijoje, Nyderlanduose, Maltoje.

Lapkričio 25–29 dieną devyni Prienų rajono mokyklų anglų kalbos mokytojai (Vilija Gustaitytė, Jūratė Grybauskienė, Edita Juknevičienė, Janina Bartusevičienė, Giedrė Gudauskienė, Ramūnas Makaveckas, Vidutė Kuzmauskienė, Laimutė Čepulinskienė ir Žaneta Garkauskienė) kartu su projekto koordinatore, Švietimo skyriaus vyr. specialiste Renata Pavlavičiene dalyvavome mokymo kursuose „Spice Up Your Teaching Ideas Methodology in Practice Today“ Maltoje.

Paskaitų metu pagilinome žinias praktiškai išbandydami įvairius inovatyvius, mokinių įsitraukimą į pamokos veiklas bei geresnių rezultatų poreikį skatinančius mokymo metodus. Intensyviai dirbdami grupėse kartu su kolegomis iš Čekijos, Vengrijos bei Lenkijos kūrėme istorijas, išbandėme bendradarbiavimu pagrįsto mokymosi privalumus, atradome naujų diktantų rašymo būdų, dainų, videoklipų, žodynų ir įvairių internetinių svetainių panaudojimo pamokoje galimybių. Džiaugiamės, jog turėjome galimybę dalyvauti ir keliose ekskursijose, kurių metu galėjome susipažinti su Maltos istoriniu bei kultūriniu paveldu. Pasivaikščiojome po sostinę Valetą – didingą istoriją turintį miestą, taip pat po Mdiną − seniausią Maltos miestą.

Smagu, kad šie mokymai buvo ne tik įdomūs, bet ir labai aktualūs bei naudingi. Pasidalijome mokymo patirtimi, pasisėmėme naujų idėjų vieni iš kitų bei patobulinome komunikavimo anglų kalba įgūdžius. Naujas žinias, mokomąją medžiagą galėsime sėkmingai taikyti ir savo pamokų metu, siekdami geresnių mokinių mokymo(si) rezultatų.

Erasmus+ KA1 kursų Maltoje dalyviai

Naujienų archyvai