Etninės kultūros olimpiada

Gruodžio 14 d. 6 klasės mokinės Miglė Sutkaitytė ir Samanta Daugėlaitė bei 9 klasės mokinė Samanta Pučkaitė dalyvavo IV Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados Prienų rajono ture. Šiais metais olimpiada pateikė du naujus iššūkius dalyviams, tai olimpiados rajoninio etapo organizavimas nuotoliniu būdu ir pasikeitusi olimpiados tema. Praėjusius trejetą metų olimpiados dalyviai gilinosi į kalendorinių švenčių tradicijas, papročius, folklorą, o šių metų tema „Etnografiniai regionai: tradicinė muzika, tautinis drabužis, patarmės, kulinarinis paveldas ir kitos savitos tradicijos“. Tema be galo plati, įdomi ir sudėtinga, reikalaujanti daug žinių ir gebėjimo lyginti ir vertinti. Bet džiaugiamės mūsų merginų pasiekimais ir sveikiname nugalėtojas.

I vietą 9-12 klasių mokinių kategorijoje laimėjo 9 klasės mokinė Samanta Pučkaitė, o II vietą 5-6 klasių mokinių kategorijoje laimėjo Samanta Daugėlaitė. Miglė Sutkaitytė atsiliko tik minimaliu skirtumu, taigi džiaugiamės visų dalyvių pasiekimais.

Samanta Pučkaitė atstovaus Skriaudžių pagrindinę mokyklą ir Prienų rajoną, Etninės kultūros olimpiados Suvalkijos (Sūduvos) etape.

Etninės kultūros vyr. mokytoja
Vilma Pučkienė

Naujienų archyvai