Fizinio aktyvumo nauda sveikatai

Įvairūs judesiai, kitoks raumenų aktyvumas yra ne tik energijos iškrova, bet ir jos kaupimas. Kai mokinys eina, bėga, šokinėja, atlieka pratimus su svarmenimis, treniruokliais, kitomis priemonėmis, jo kvėpavimas tampa dažnesnis, energingiau pradeda dirbti širdis, suintensyvėja kraujo apytaka, organizmas kur kas daugiau įsisavina deguonies ir maisto medžiagų. Tuomet organizmas net su kaupu susigrąžina prarastą energiją.
Mokiniai, intensyviai užsiiminėjantys kūno kultūra, yra atsparesni įvairioms ligoms. Vadinasi, yra ir žymiai geresnė jų organizmo bendra funkcinė būklė, kuri lemia aukštą  darbingumą. Aktyviai ir intensyviai sportuojantys mokiniai daug rečiau serga, todėl jų darbo nuostoliai 3–4 kartus mažesni negu nesportuojančių. O jei ir suserga, tai serga 2,5 karto trumpiau, t. y. organizmas žymiai greičiau atsistato negu tų, kurie nesportuoja.
Tinkamas fizinis aktyvumas ramina nervų sistemą, padeda įveikti stresus, depresiją. Gerėja miegas, greičiau užmiegame ir miegame visą naktį, todėl didėja darbingumas. Įvairi fizinė veikla padeda puikiai praleisti laisvalaikį su šeima ir draugais. Dažnai sakome, jog esame per daug užsiėmę, kad skirtume laiko mankštai. Vaikas, norintis būti sveikas iki pat senatvės, turi aukoti dalį savo laiko. Mankštindamiesi 2–3 kartus per savaitę po 30 min, jūs galite 15 proc. pagerinti savo fizinį pajėgumą ir sustiprinti sveikatą.

Visuomenės sveikatos specialistė
Janina Naudžiuvienė

Naujienų archyvai

Nemokama ir konfidenciali pagalba nukentėjusiems nuo nusikalstamų veikų