„GYVŪNAI – MŪSŲ MOKYTOJAI“

Skriaudžių pagrindinės mokyklos 5, 6 ir 7 klasių mokiniai dalyvavo visuomeninės organizacijos „Gyvoji planeta“ organizuotame projekte „Gyvūnai – mūsų mokytojai“.  Projekto tikslas – pažvelgti į kitas Žemėje egzistuojančias gyvybės rūšis, siekti jas pažinti, iš jų mokytis, gerbti, puoselėti gražų ir harmoningą santykį su jomis.

Tuo tikslu 5 ir 6 klasių mokiniai atliko integruotas veiklas etnokultūros, gamtos ir žmogaus, lietuvių kalbos pamokose, susipažindami su vieversio, mūsų pavasario šauklio, dažniausiai aptinkamomis rūšimis Lietuvoje, gyvensenos ypatumais ir vieta etnokultūroje (V. Pučkienė, K. Senavaitytė, A. Vabuolienė). Nagrinėdami informaciją apie vieversio gyvenimą, elgseną, tikrindami faktus bibliotekininkės A. Juozaitienės rekomenduotoje literatūroje, mokiniai išskyrė pagrindines vieversio dorybes ir jas įgarsino.

7 klasės mokiniai per geografijos ir istorijos pamokas  labiau gilinosi į surikatų, mielų mangustinių šeimos žinduolių,  gyvenimą (K. Senavaitytė, N. Martusevičienė).

Rinkdami informaciją apie surikatų gyvenamą arealą, bendravimą tarpusavyje ir joms būdingą elgesį, priskyrė tam tikras dorybes ir pateikė informaciją skaidrėse.

Projekto pabaiga gražiai įprasminta technologijų pamokose sukurtais kalėdiniais žaisliukais, kurie šventiniu laikotarpiu puoš mūsų mokyklą ir džiugins kiekvieno akį (R. Zuikienė).

Parengė K. Senavaitytė

Naujienų archyvai