Kaip mes mokomės būti naudingais visuomenės nariais

Nuo seno susiklostė tradicija kapus sutvarkyti dar iki Vėlinių, o per jas papuošti kapus gyvomis skintomis gėlėmis arba augalų kompozicijomis bei uždegti žvakutes. Lapkričio 1-ąją – visų šventųjų dieną amžinojo poilsio vietos paskęsta gėlių jūroje, tačiau šalia sutvarkytų, išpuoštų kapų kasmet daugėja ir tokių, kurių nebėra kam lankyti.

Lapkričio 8 dieną Skriaudžių pagrindinėje mokykloje vyko akcija ,,Aplankykime užmirštus kapus”. Akcijos iniciatorės, pradinių klasių mokytoja Rima Šiškauskienė ir specialioji pedagogė- logopedė Ilona  Miklaševičienė su grupele mokinių aplankė Skriaudžių kaimo kapines. Mokiniai ieškojo retai lankomų kapų, juos sutvarkė ir pasodino gėlių. Taip pat gėlių padėjome ir prie Nepriklausomybės paminklo savanoriams, žuvusiems 1918-1920 metais, atminti.

Šios akcijos  tikslas buvo mokytis tinkamai elgtis kapinėse, pagerbti mirusiuosius. Formuoti  vaikų vertybines nuostatas, supratimo, gerumo, atsakomybės, pagarbos jausmą. Tai ir mokymasis per savanorystę, puoselėjant ne tik bendruomeniškumo suvokimą, bet ir socialinį atsakingumą, pilietiškumą. Jautėmės naudingais bendruomenės nariais bei džiaugėmės atliktais gerais darbais. Už gėles esame dėkingi Erlando ir Vaidos gėlių ūkiui iš Juodbūdžio.

Parengė specialioji pedagogė ir logopedė Ilona Miklaševičienė

Naujienų archyvai