Karšta ir stebinanti Erasmus+ programos projekto „Gamtos saugumas: daugiau jokio savanaudiškumo” savaitė Lietuvoje

Karštomis 2023 m. birželio 5-9 dienomis grupė mokinių ir mokytojų iš Rumunijos, Turkijos ir Italijos lankėsi Skriaudžių pagrindinėje mokykloje. Vizito svečiai dalyvavo Erasmus+ programos mobilume Lietuvoje, vykdant projektą „Nature’s safety: no more selfishness” ( 2020-1-LT-01-KA229-077958)

Vizito metu dalyviai įgyvendinino projekte numatytas STEAM veiklas: kūrė orų steteles, gilinosi į kritulių susidarymą, stebėjo kaip keičiasi daiktų formos esant skirtingoms oro sąlygoms. Atliko kūrybines užduotis fotografuodami gamtos objektus bei vaikščiodami po Nemuno kilpų regioninį parką. Panaudodami surinktą medžiagą kūrė pristatytmus. Projekto dalyviai įgijo praktinės patirties, dalyvaudami edukacinėje pamokoje apie bitininkystę. Lankydamiesi įmonėje „Emideira” susipažino su inkilų rūšimis ir jų paskirtimi bei turėjo galimybę patys pasigaminti inkilus. Mokinių sumeistrauti inkilai iškeliavo į projekto partnerių šalis: Italiją, Rumuniją ir Turkiją.

Projekto savaitė buvo ypatinga ir aktyvi. Mokiniai aplankė svarbiausius Lietuvos objektus esančius Vilniuje, Trakuose, Birštone ir Kaune, taip lankėsi Prienų rajono savivaldybėje, susitiko su Prienų r. savivaldybės meru bei Prienų r. savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriaus atstovais. Projekto dalyviai liko sužavėti E. Majaus vilnos karšykla, Skriaudžių kalendorių muziejumi bei Skriaudžių buities muziejumi.

Dalyvius labai stebino tvarkinga aplinka, žaliuojanti Lietuvos gamta, nuoširdūs žmonės, o labiausiai tai, kad Skriaudžių pagrindinės mokyklos teritorija nėra aptverta tvora ir čia nėra apsaugos darbuotojo. Trumpai tariant, projekto dalyvius sužavėjo laisvė ir jauki, be didmiesčio triukšmo, aplinka mokykloje.

Projekto naudą pajuto visa mokyklos bendruomenė, nes galėjome kurti, mokytis ir mokyti bei bendradarbiauti visi kartu.

Parengė projekto koordinatorius, anglų kalbos vyr. mokytojas Ramūnas Makaveckas

Daugiau nuotraukų ir informacijos galite rasti:https://www.facebook.com/naturessafetyproject

Naujienų archyvai

Nemokama ir konfidenciali pagalba nukentėjusiems nuo nusikalstamų veikų