Ketvirtokų išvyka į fortais apsuptą Kauną

Ekspromtu suplanuota kelionė pavyko kuo puikiausiai. Trečiadienio popietę su ketvirtokais svarstėme kur patraukti – į IX-ą ar į III-ą fortą? Paskaičius edukacijų pasiūlymus vienbalsiai nuspręsta – vykstame į III-ą fortą gaudyti vaiduoklių. Taip ketvirtadienio rytą jau ir išjudėjome Kauno link.

Edukacija „Vaiduoklių medžioklė” – tai nuotykių ieškotojų išbandymas. Pasirodo, kad forte vis dar vaikšto vaiduoklis. Edukacijos metu sužinojime, kad Kauną supa net 11 fortų. Juos pastatė Rusijos caras prieš I-ą pasaulinį karą. Išgirdome legendą apie slaptas duris į labirintą, kuris jungia visus Kauno fortus.

Sužinojome Kauno miesto ir Kauno tvirtovės istoriją per jos gyvavimą II-o pasaulinio karo metais. Edukatorė papasakojo, kad po II-o pasaulinio karo III-ame forte buvo likę gyventi vaikai ir jie ten pragyveno apie 20 metų. Istorijos tąsa iš kartos į kartą vyko po karo ir buvo išgirsta iš sovietų karių, tarnavusių forte.

Jautėme baimę, kuri dirgino jausmus, bandant išsiaiškinti ar tikrai forte gali vaidentis. Eidami vis žemyn atsidūrėme aklinoje tamsoje, 10-ties metrų gylio požeminiame tunelyje. Susispaudusius iš baimės, visiškoje tyloje mus baugino menkiausi garsai. Turintys jautresnę klausą girdėjo karių dainas. Kiti jautė švelnius dingusių brolių, kurie ieškojo maisto ir buvo vokiečių sušaudyti bei paslėpti, prisilietimus.

Po įdomios ir bauginančios edukacijos pasukome link Kauno marių. Ten apsilankėme Samylų poilsiavietėje, kur sužinojome Kauno marių atsiradimo istoriją – „Marios pasaką seka“. Apžiūrėjome ir įsiamžinime prie iš marių lipančių gyvulių skulptūrų. Išsiaiškinome, kokia šių skulptūrų reikšmė ten gyvenusiems ir iš Nemuno pakrančių iškeldintiems gyventojams.

Buvo smagu pietauti ošiant marių bangoms, užsiimti tyrinėjimais bei atradimais. Vieni piešė, kiti padidinamaisiais stiklais tyrinėjo mariose rastas kriauklytes, vabaliukus, augaliukus. Pavyko net vėžiuką apžiūrėti. Vaikai smagiai leido laiką žaidžiant ir šėliojant, atvėsino kojas braidžiodami marių pakrante. Įsitikino, kad nei vienas neištirps laistantis vandeniu.

Grįžome namo linksmi ir laimingi, per tokį trumpą laiką daug sužinoję ir patyrę.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė R. Šiškauskienė

Naujienų archyvai

Nemokama ir konfidenciali pagalba nukentėjusiems nuo nusikalstamų veikų