Paminėta Europos sveikos mitybos diena Skriaudžių pagrindinėje mokykloje

Lapkričio 8 – oji – Europos sveikos mitybos diena. Ypatingą dėmesį skyrėme piramidės viršūnėje esančiam produktui – CUKRUI. Tema – „Cukraus kiekis gėrimuose“. Rekomenduojama riboti maisto produktus ir gėrimus, kuriuose yra daug cukraus. Saldūs gėrimai, įvairūs saldumynai, saldainiai, desertai yra pagrindiniai pridėtinio cukraus šaltiniai, todėl vartokime jų kuo rečiau!

Vaikai suvartoja tris kartus daugiau cukraus, nei rekomenduojama.

  • 4–6 metų vaikams rekomenduojama cukraus paros dozė yra 19 g, arba 4 arbatiniai šaukšteliai (1 arbatinis šaukštelis lygus 4 g).
  • 7–10 metų vaikams cukraus paros dozė – 24 g (6 arbatiniai šaukšteliai).
  • Vyresniems nei 11 metų vaikams ir suaugusiesiems cukraus kiekis neturėtų viršyti 30 g (7 arbatinių šaukštelių).

Didžiausia problema –  vaikų maisto racione yra didelis saldintų produktų kiekis. Apie 30 proc. cukraus kiekio vaikai gauna gerdami saldintus, gazuotus gėrimus, vaisvandenius, sultis. Siekdami atkreipti mokyklos draugų dėmesį Skriaudžių pagrindinės mokyklos aštuntos ir devintos klasės mokinai kartu su biologijos mokytoja Kristina Senavaityte, visuomenė sveikatos specialiste Oksana Voronkova entuziastingai ėmėsi kurti stendą apie gėrimuose esantį cukraus kiekį. Suprasti, kiek iš tiesų „paslėpto“ cukraus yra gėrime, nėra labai paprasta, kadangi jis slepiasi po įvairiais pavadinimais, pavyzdžiui, sacharozė, gliukozė, fruktozė ir t.t. Į pagalbą atėjo matematikos mokytoją Rūta Trofimova. Ji atskleidė ne vieną formulę bandymams apskaičiuoti kiek kokiam saldintam gėrime yra cukraus, kuriais mėgaujamės vos ne kasdien.

Protų mūšyje sveikos mitybos tema savo žinias pasitikrino 7 klasės moksleiviai. Klausimai buvo tikrai ne iš lengvųjų, bet 7-okai labai gerai pasirodė ir tikrai nemažai žino apie sveiką mitybą.

Parengė Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova
Biologijos mokytoja Kristina Senavaityte

Naujienų archyvai