Šeima ir darželis – puikus duetas!

Seimos šventė (5) Seimos šventė (14) Seimos šventė (17)

Šeima ir darželis – kiekvienos visuomenės stabilumo centras, tai du partneriai atsakingi už vaiko sveikatą ir visapusišką jo ugdymą.

Žodžio ,,šeima“ prasmę, mes patikrinome gegužės 10 d. Prienų raj. Skriaudžių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje, sporto šventėje „“Judėk smagiai – gyvenk sveikai”. Šventė skirta Tarptautinei šeimos dienai paminėti.

Darželio auklėtojos mano, kad trūksta renginių visai šeimai. Jų nuomone, reikia tokių, kuriuose galėtų pabūti, praleisti kartu laiką visi šeimos nariai. Šeima suteikia vaikui pasitikėjimą savimi, ugdo aukštesnį savęs vertinimą, skatina bei stimuliuoja jo socialinį ir kūrybinį aktyvumą, o tai vyksta pastoviai: kalbant, bendraujant, diskutuojant, leidžiant laisvalaikį su vaiku. Todėl ir kilo ši mintis – paminėti Šeimų dieną.

Palankus penktadienio pavakarės oras leido šventę pradėti lauke. Į šią šventę susirinko mamos, tėčiai, broliai, sesės. Gausiai susirinkusius, gražiais ir prasmingais žodžiais šventės dalyvius pasveikino grupių auklėtojos D.Valaitienė ir D. Venclovienė.

Šeimos šventę pradėjo kviestinis svečias, septynerių metų Helena, lankanti sportinę gimnastiką, ir jau laimėjusi ne vieną medalį varžybose. Pasirodymą stebėjome su nuoširdžiomis šypsenomis ir gausiais plojimais.

Tėveliai su vaikučiais galėjo piešti ant plėvelės savo šeimą, taip pat buvo galimybė nusifotografuoti visiems kartu, padainuoti. Vėliau išklausę žaidimų taisykles, darželinukai suskubo atlikti linksmųjų estafečių užduočių, kurios buvo labai įvairios Su džiaugsmu ir geromis emocijomis buvo atliekamos visos estafetės. Ypač smagu buvo stebėti, kaip noriai tėveliai įsitraukė ir dalyvavo įvairiose rungtyse, o vaikai džiaugėsi galėdami su tėveliais kartu rungtyniauti. Pralaimėjusių nebuvo, juk svarbu dalyvauti. Džiugios emocijos ir nuotaika ilgai išliks vaikų atmintyje.

Visiems gražaus renginio dalyviams bei svečiams buvo įteiktos Prienų visuomenės sveikatos biuro paruoštos dovanėlės. Buvo šilta, jauki ir linksma šeimos šventė.

 

Parengė visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

 

 

Naujienų archyvai