Blynų šventė

Kovo 1 dieną Skriaudžių darželinukai nuotaikingai atšventė Užgavėnes. Užgavėnės – išskirtinė metų diena, viena linksmiausių žiemos švenčių, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį. Nors šiemet žiemužė sniego pagailėjo bet vis dėlto, darželio bendruomenė susirinko draugėn triukšmingam žiemos išvarymui.
Tad pasislėpę po velniukų, čigoniukų, raganiukų ir kitokiomis kaukėmis, kurios buvo pasigamintos grupėje, prisisėmę pilnas rieškutes geros nuotaikos, Lašininiui ir Kanapiniui pakvietus, grojant akardionui visi linksminomės, šokome, dainavome.                               Lašininis ir Kanapinis pasikvietę į pagalbą  visus norinčius  rungėsi traukdami virvę, tol kol Kanapinis tapo nugalėtoju. Lašininis simbolizuoja mūsų ydas –persivalgymą ir tinginystę, o Kanapinis – atvirkščiai yra judrus, liesas, mokantis su kitais dalintis, todėl Kanapinis ir laimi kovoje su Lašininiu.
Šventės pabaigoje visi persirengėliai su pasimėgavimu vaišinosi gardžiais blynais.                      Po tokio triukšmingo žiemos varymo belieka laukti pirmųjų pavasario pranašų.

Naujienų archyvai

Nemokama ir konfidenciali pagalba nukentėjusiems nuo nusikalstamų veikų